Michał Dymny / Vasco Trilla / Rafał Mazur – Live at Alchemia, Kraków, 17.02.2016

plakat_alchemia_d_T_M

17.02.2016 (środa)
Alchemia
ul. Estery 5, Kraków

Michał Dymny – electric guitar
Rafał Mazur – acoustic bass guitar
Vasco Trilla – drums

Dymny / Mazur / Trilla – Live at Alchemia from Michał Dymny on Vimeo.

Michał Dymny (gitara elektryczna) i Vasco Trilla (perkusja) spotkali się po raz pierwszy w 2012 roku w Alchemii podczas festiwalu Bezdroża, w związku z sesją nagraniową oraz koncertem grupy improwizatorów z Krakowa i Barcelony, co zaowocowało dwoma albumami opublikowanymi w hiszpańskim netlabelu Discordian Records.

Rok później założyli duet grający muzykę swobodnie improwizowaną, z którym odbyli trasę po Europie oraz nagrali płytę, wydaną niedawno nakładem brytyjskiego wydawnictwa FMR Records.

Koncert, który odbędzie się w Alchemii 17 lutego z jednej strony promuje ukazanie się nowego albumu Cave Canem, z drugiej stanowi okazję do posłuchania zespołu w składzie rozszerzonym o basistę Rafała Mazura, ważną postać dla sceny muzyki swobodnie improwizowanej.

Bilety 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu

12657967_941700589200846_6041947139870527608_o

Vasco Trilla – perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian, Audition, El Negocito, Jacc, FMR. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Boi Akih (an ethno-jazz band from the Netherlands), Planeta Imaginario (progressive jazz-rock) October Equus, The Oddvisers, Fine!, Mundo Flotante, Kaulakau/Cobla Sant Jordi, Filthy Habits Ensemble (a jazz octet playing Zappa’s and Stravinsky’s repertoire), Cows On Trees (a jazz-improv quartet with Susana Santos Silva and Kaja Draksler), Balimonster (an impro-ethno duo with Angel Ontalva), Yedo Gibson-Vasco Trilla duo (an improv sax & drums duo), Outerzone (jazz-core), Reptilian Mambo (mambo free rock), Liba’s Traum, etc.

About me!

 

Rafał Mazur – muzyk-improwizator i filozof. W różnych składach wydał kilkanaście albumów w wytwórniach: Not Two Records (Ensemble 56, Mazur Neuringer Duo), Insubordinations, DTS Records, AudioTong, For Tune Records i Clean Feed.

Współpracował z muzykami światowej sceny free improvisation:

Keir Neuringer, Raymond Strid, Liudas Mockunas, Mikołaj Trzaska, Balazs Pandi, LaDonna Smith, Misha Feigin, Frederic Blondy, Lisa Ullen, Charlota Hug, D’incense, DD Kern, Susana Gartmayer, LeQuan Ninh, Zsolt Sores, Agusti Fernandez.

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała Mazura swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. W swej praktyce muzyka-improwizatora i na drodze do osiągnięcia mistrzostwa w niej, Rafał studiuje filozofię chińską (Instytut Filozofii UJ), czyniąc z daoizmu mocną podstawę do osiągnięcia postawy improwizatora. Od 7 lat aktywnie trenuje taoistyczną sztukę walki TaiJi Quan Chen, uważając za chińskimi filozofami i mistrzami sztuk walki, iż najważniejszy w kwestii kreacji spontanicznej oraz adekwatnej reakcji na nieprzewidziane sytuacje (sytuacje improwizacji kolektywnej) jest stan umysłu.

http://rafalmazur.eu/