Dymny/Mazur/Trilla Trio – Live At Alchemia /25.09.2016, Piękny Pies Club, Kraków/

zrzut-ekranu-2016-09-17-o-15-09-54

Dymny/Mazur/Trilla Trio

Michał Dymny (gitara elektryczna) i Vasco Trilla (perkusja) spotkali się po raz pierwszy w 2012 roku w Alchemii podczas festiwalu Bezdroża, w związku z sesją nagraniową oraz koncertem grupy improwizatorów z Krakowa i Barcelony, co zaowocowało dwoma albumami opublikowanymi w hiszpańskim netlabelu Discordian Records.

Rok później założyli duet grający muzykę swobodnie improwizowaną, z którym odbyli trasę po Europie oraz nagrali płytę, wydaną niedawno nakładem brytyjskiego wydawnictwa FMR Records.
W lutym 2016 Dymny i Trilla zaprosili do współpracy Rafał Mazura (akustyczna gitara basowa), inauguracją był koncert w Krakowskim klubie Alchemia. Koncert został nagrany i na jesieni tego roku zostanie wydany przez Not Two Records, jako debiutancki krążek tria, zatytułowany „Tidal Heating”.

Vasco Trilla – perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian, Audition, El Negocito, Jacc, FMR. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Boi Akih (an ethno-jazz band from the Netherlands), Planeta Imaginario (progressive jazz-rock) October Equus, The Oddvisers, Fine!, Mundo Flotante, Kaulakau/Cobla Sant Jordi, Filthy Habits Ensemble (a jazz octet playing Zappa’s and Stravinsky’s repertoire), Cows On Trees (a jazz-improv quartet with Susana Santos Silva and Kaja Draksler), Balimonster (an impro-ethno duo with Angel Ontalva), Yedo Gibson-Vasco Trilla duo (an improv sax & drums duo), Outerzone (jazz-core), Reptilian Mambo (mambo free rock), Liba’s Traum, etc.

Michał Dymny jest kompozytorem oraz muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współtworzył krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projekty o nazwie Entropy, Process – Laboratory of Intuition oraz Cracow Improvisers Orchestra. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach Sacrum Profanum, Audio Art, Unsound, Sound Exchange. Nieustannie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, gra w zespołach Nucleon, HiQ i Institute of Intuition oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając w grupie Sound Ensemble.

Rafał Mazur – muzyk-improwizator i filozof. W różnych składach wydał kilkanaście albumów w wytwórniach: Not Two Records (Ensemble 56, Mazur Neuringer Duo), Insubordinations, DTS Records, AudioTong, For Tune Records i Clean Feed.
Współpracował z muzykami światowej sceny free improvisation:
Keir Neuringer, Raymond Strid, Liudas Mockunas, Mikołaj Trzaska, Balazs Pandi, LaDonna Smith, Misha Feigin, Frederic Blondy, Lisa Ullen, Charlota Hug, D’incense, DD Kern, Susana Gartmayer, LeQuan Ninh, Zsolt Sores, Marco Eneidi, Agusti Fernandez, Francois Carrier i Michel Lambert.
Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała Mazura swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. W swej praktyce muzyka-improwizatora i na drodze do osiągnięcia mistrzostwa w niej, Rafał studiuje filozofię chińską (Instytut Filozofii UJ), czyniąc z daoizmu mocną podstawę do osiągnięcia postawy improwizatora. Od 7 lat aktywnie trenuje taoistyczną sztukę walki TaiJi Quan Chen, uważając za chińskimi filozofami i mistrzami sztuk walki, iż najważniejszy w kwestii kreacji spontanicznej oraz adekwatnej reakcji na nieprzewidziane sytuacje (sytuacje improwizacji kolektywnej)
jest stan umysłu.

Bilety, w cenie 25 zł, będą dostępne w klubie w dniu koncertu.