SPOTKANIE Z AGATĄ KUS I KONCERT MICHAŁA DYMNEGO W MPZ

Zapraszam serdecznie na krótkie spotkanie i rozmowę o wystawie oraz innych pracach, a po nim na szczególny koncert- performance Michała Dymnego.
Agata Kus

 

 

ZAPRASZAMY NA

SPOTKANIE Z AGATĄ KUS I KONCERT MICHAŁA DYMNEGO 

26.02.2016 (piątek), g. 19 

  

Agata Kus, Michał Dymny, Przetwornik, widok wystawy, 2016

 

Zapraszamy na spotkanie i koncert towarzyszące wystawie Agaty Kus i Michała Dymnego Przetwornik

Artystka wizualna, Agata Kus, opowie zarówno o swoich najnowszych, jak i wcześniejszych pracach, inspiracjach oraz planach. Po dyskusji odbędzie się koncert Michała Dymnego, kompozytora i muzyka słynącego z improwizacji.

 

Agata Kus – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w 2012 roku w pracowni prof. Leszka Misiaka). Doktorantka ASP w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem i wideo. Laureatka prestiżowej Nagrody Głównej WRO 2015, WRO Media Art. Biennale 2015 Test Exposure, Grand Prix III Przeglądu Sztuki Młodych Świeża Krew oraz nagrody Trójząb Neptuna na festiwalu FAMA.

 

Michał Dymny – kompozytor i muzyk improwizator. Współtworzył krakowski kolektyw Improvising Artists, a także projekty Entropy, Process – Laboratory of Intuition oraz Cracow Improvisers Orchestra. Brał udział w festiwalach Sacrum Profanum, Audio Art, Unsound, Sound Exchange. Gra w zespołach Nucleon, HiQ i Institute of Intuition oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając w grupie Sound Ensemble.

 

Miejsce Projektów Zachęty

ul. Gałczyńskiego 3

 

wstęp wolny